Dietetyk Gdańsk - Długi Targ, telefon: 58/356 22 03 kontakt@dietetyk-dietetyka-gdans.eu

Dietetyk Gdańsk - Dieta Zielona

Dieta Zielona

Nie od dziś wiadomo, że kolor warzyw i owoców ma ogromne znaczenie. To właśnie kolor świadczy o tym, jakie substancje odżywcze dany owoc, czy warzywo posiada. Jak wiadomo, zieleń kojarzy się ze zdrowiem, dobrym samopoczuciem i perfekcyjnym wyglądem. Często też wywołuje skojarzenia z wiosną, porą roku, podczas której świat budzi się do życia po długim, zimowym śnie. Pragniemy przedstawić Państwu nowoczesną dietę zieloną, która zadba o szczupłą talię, a dodatkowo poprawi samopoczucie i polepszy stan zdrowia.

Zielona dieta bardzo pozytywnie wpływa na trawienie, oczyszcza organizm z zalegających toksyn. Warto również dodać, iż zielone produkty wzmacniają organizm i regulują ciśnienie krwi. Zieleń w produktach jest gwarancją tego, że pełne są one witamin z grup A, E, K, C, B, a także żelaza, kwasu foliowego, wapnia, beta-karotenu, magnezu oraz fosforu. Kolor danych warzyw, owoców świadczy o tym, co dobrego mogą one dostarczyć naszemu organizmowi. To właśnie barwniki roślinne pochodzenia naturalnego pomagają w transporcie tlenu w naszym organizmie, a jak powszechnie wiadomo tlen jest niezbędnym elementem procesu spalania. To właśnie on pomaga w pozbyciu się niechcianych zbędnych kilogramów.

Kolor zielony rośliny zawdzięczają chlorofilowi. Wielu nazywa ten składnik słonecznym barwnikiem, gdyż zieleń pochłania energię słoneczną. Duże grono współczesnych naukowców jest zdania, iż to właśnie zieleń ma korzystny wpływ na krwinki czerwone, a co za tym idzie buduje odporność organizmu, wzmacnia układ immunologiczny, oraz chroni przed szkodliwym wpływem wolnych rodników.

Istotą zielonej diety jest budowanie jadłospisu, w którym przy okazji tworzenia posiłków, należy pamiętać, aby zawrzeć choć jedno zielone warzywa, czy też owoc. Pamiętaj, aby wzbogacać potrawy natką pietruszki, szczypiorkiem, koperkiem, bazylią czy miętą. Możesz też pić zielone soki, które są pyszne i dostarczają niesamowitej ilości witamin. Na pewno polubisz smak wyciśniętego soku z kiwi, bądź też winogrona. Zielone jabłko natomiast, z pewnością pomoże ci w trakcie dnia, żeby zaspokoić drobną chęć na przekąskę.

Tak jak w przypadku każdej diety, pamiętaj, by spożywać dużą ilość wody, najlepiej byłoby, gdyby spożycie wody oscylowało w granicach 2 litrów dziennie. Pamiętaj jednak o tym, iż posiłki takie jak zupy, czy też napoje również można wliczyć do łącznej ilości spożywanych płynów w ciągu doby.